Fenerbahçe Kongresi'nde Neler Yaşandı? Aziz Yıldırım Kongreyi Neden Terk Etti?

Fenerbahçe Kongresi'nde Neler Yaşandı? Aziz Yıldırım Kongreyi Neden Terk Etti?
Fenerbahçe kongresinde yaşananlar sosyal medyaya damgasını vurdu ve Aziz Yıldırım'ın kongreyi terk etmesi olay oldu.

Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurulu gerginliğin zirvesini gördü. Divan başkanlığı seçiminde meydana gelen tartışmalar ve Aziz Yıldırım'ın kürsüye çıkması kongreyi kaos ortamına soktu.

Seçimde Vefa Küçük ve Şekip Mosturoğlu aday gösterildi. Yönetici Fethi Pekin, Vefa Küçük için oylama yaptırmasının ardından "İkinci oylamaya gerek kalmadı." ifadesini kullandı. Ancak Şekip Mosturoğlu'nu da oylamaya sundu. Aziz Yıldırım kanadından bu durum itiraza yol açtı. Avukat Savaş Adalet, oylamaya itiraz etti ve dilekçesini Fethi Pekin'e sundu.

Kulüp başkan vekili Erol Bilecik açıklama yaparken Aziz Yıldırım kürsüye doğru geldi. Ali Koç, Aziz Yıldırım'ı karşıladı ve ikili el sıkıştı. Taraftarlar "Fenerbahçe" tezahüratı yaptı.

Aziz Yıldırım'dan Vefa Küçük'e Olay Sözler

Aziz Yıldırım, divan başkanlığı seçimindeki rahatsızlığını belirtti ve Vefa Küçük'e "Sen oraya seçilmeden oturdun." şeklinde seslendi. Vefa Küçük, Aziz Yıldırım'a 30 saniye konuşma hakkı tanıdığını ve kürsünün işgal edildiğini dile getirdi.

Aziz Yıldırım, "Sevgili Fenerbahçeliler 1 dakika beni dinleyin. Burada Fenerbahçe'ye yakışır bir kongre olmasını istiyoruz. Ancak yapılan seçim gayri demokratik oldu. Ben buradan ayrılıyorum, yarın oy atmaya geleceğim. Benim arkadaşlarımdan isteyen ayrılabilir, isteyen kalabilir. Hepinize teşekkür ediyorum." sözleriyle kongreyi terk etti.

Yıldırım'ın kongreyi terk etmesinin ardından gerginlik sürdü. Kongre divan başkanlığı seçiminde itirazlar değerlendirildi ve Vefa Küçük'ün seçimi onaylandı. Aziz Yıldırım ve taraftarlarının tepkisine rağmen kongre devam etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.