Yeni Yönetmelikle Sözleşmeli Öğretmenlik Sınav Sistemi Değişti

Yeni Yönetmelikle Sözleşmeli Öğretmenlik Sınav Sistemi Değişti
Milli Eğitim Bakanlığı'nın sözleşmeli öğretmenlik sınav sürecinde önemli bir değişikliğe gitmesi Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik ile resmileşti.

Türkiye genelinde sözleşmeli öğretmen atamalarında uygulanacak yeni sisteme ilişkin ayrıntılar, Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile netleşti.

Yeni düzenlemeye göre sözleşmeli öğretmenlik pozisyonları için adayların başarı puanları, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve sözlü sınav puanlarının yarı yarıya dikkate alınması suretiyle hesaplanacak.

Yeni yönetmelik değişikliği ile sözleşmeli öğretmen adaylarının başarı puanı, KPSS'den aldıkları puanın %50'si ve sözlü sınavdan aldıkları puanın %50'si olacak şekilde belirlenecek.

20 Bin Öğretmenin Ataması Yeni Süreç İle Gerçekleşecek

Önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek 20 bin öğretmen ataması için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercih işlemleri 20-31 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Adayların hangi sınav merkezinde sınava girecekleri ise 10 Haziran'da ilan edilecek. Sözlü sınavlar, 1 Temmuz itibarıyla başlayacak ve yeni yönetmelik çerçevesinde yürütülecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.