Türk Kızılayı Kurban Vekalet Bedellerini Açıkladı: Yurt İçi ve Yurt Dışı Bedelleri Belli Oldu!

Türk Kızılayı Kurban Vekalet Bedellerini Açıkladı: Yurt İçi ve Yurt Dışı Bedelleri Belli Oldu!
Genel Başkan Fatma Meriç Yılmaz, yurt içinde ve Filistin-Gazze'de bir kurbanın vekalet bedelinin 11 bin 750 lira, yurt dışı hisse bedelinin ise 4 bin 300 lira olduğunu duyurdu.

Türk Kızılayı, Kurban Bayramı vekaletle kurban kesim bedellerini açıkladı. Genel Başkan Fatma Meriç Yılmaz'ın duyurduğu bilgilere göre, yurt içi kurban bedeli 11 bin 750 TL, Filistin-Gazze'de ise 11 bin 750 TL olarak belirlendi. Yurt dışı hisse bedeli ise 4 bin 300 TL olarak açıklandı.

Fatma Meriç Yılmaz, "Vekaletle Kurban Kesim Tanıtım Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, Kurban Bayramı'nın yardımlaşma ve dayanışma fırsatı olduğunu belirtti. Türk Kızılayı olarak bağışçıların emanetlerini ihtiyaç sahiplerine en doğru şekilde ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi.

Geçen yıl Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle öncelikli olarak deprem bölgesine destek verdiklerini hatırlatan Yılmaz, kurban eti dağıtımında farklı bir yöntem uyguladıklarını açıkladı. Konteynerlere geçen depremzedelere kendi kazanlarını kaynatabilsinler diye 2,75 kilogramlık şoklanmış paketler şeklinde 25 bin adet dağıtım yapıldığını belirtti.

Yılmaz, geçen sene Türkiye dahil 22 ülkede 106 bin hisseyi yurt dışında ihtiyaç sahiplerine taze et olarak ulaştırdıklarını, yurt içinde ise 19 bin 600 hisseyi hem konserve hem de taze et şeklinde deprem bölgesine ulaştırdıklarını belirtti. Bu uygulama ile toplam 2 milyon 900 bin kişiye ulaştıklarını belirtti.

Bu yılki hedeflerinin ise 128 bin hisseyle 3 milyon 800 bin ihtiyaç sahibine ulaşmak olduğunu aktaran Yılmaz, bunun 28 bininin yurt içinde kesileceğini, 100 bin kurbanın ise yurt dışı operasyonları için ayrıldığını bildirdi.

Türkiye dahil 21 ülkede yapılacak operasyonda bu yıl Gazze'ye her seneden farklı ulaşacaklarını dile getiren Yılmaz, Gazze'ye konservelerle ulaşmayı planladıklarını açıkladı. Yurt içinde tüm illerde 1 milyon 300 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini bildiren Yılmaz, "Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.