Öğretmen Alımı Yapılacak! Diyanet İşleri Duyurdu

Öğretmen Alımı Yapılacak! Diyanet İşleri Duyurdu
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2024 yılı için sözlü sınavla 35 öğretmen alımı yapılacağı açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Taşra Teşkilatındaki Kur’an Eğitim Merkezlerinde görev yapmak üzere 35 öğretmen alımı gerçekleştireceği duyuruldu.

Sözlü olarak Ankara’da yapılacak sınava müracaatlar, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendilerince 20.05.2024-31.05.2024 (saat 16:30) tarihleri arasında DİBBYS programı üzerinden "https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinavhttps://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav" adresi aracılığıyla gerçekleştirilecek.

A. Genel Şartlar

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendindeki genel şartları taşımak,

2. Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak,

3. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak, (Dini Yükseköğrenim şartı aranan unvanlar için)

4. Üniversitelerin yukarıdaki tabloda belirtilen lisans bölümlerinden veya bu bölümlere eş değerliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak,

5. Başkanlık teşkilatında en az 2 (iki) yıl görev yapmış olmak,

6. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin “Eşdeğer kadrolar” başlıklı 44. maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde sayılan beşinci kademe ve üstü unvanlarda çalışıyor olmak veya bu unvanlarda müktesebi bulunmak,

7. Halen öğretmen unvanında çalışıyor olmamak veya bu unvanda müktesebi bulunmamak,

8. Erkek olmak.

B. Özel Şartlar

1. Öğretmen (Kur’an-ı Kerim): Başkanlığımızca düzenlenen aşere, takrib, tayyibe kursu mezunu olmak veya bu alanlarda yetkinliği Başkanlığımızca tespit edilmiş olmak.

2. Öğretmen (Arapça): İhtisas kursu belgesine sahip olmak.

3. Öğretmen (Temel İslam Bilimleri): Temel İslam bilimleri alanında yüksek lisans yapmış olmak.

4. Öğretmen (PDR): Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Milli Eğitim Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu işbirliği ile açılan Pedagojik Formasyon ve 33 kredilik Yükseköğretim Sınıf Öğretmenliği Sertifika Programlarından herhangi birini başarıyla tamamlamış olmak. (Eğitim fakültesinden mezun olanlar için bu şart aranmaz.)

Detaylı bilgi için tıklayınız!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.