Mezuniyet Partileri Yasaklandı Mı? Bakan Tekin Son Noktayı Koydu

Mezuniyet Partileri Yasaklandı Mı? Bakan Tekin Son Noktayı Koydu
Mezuniyet partilerinin yasaklanıp yasaklanmadığı merak edilirken Bakan Tekin'den konuya ilişkin açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, NTV yayınında konuştu. Bakan Tekin, müfredata ilişkin 67 bin görüş alındığını ifade ederek “Saygı sınırının dışında eleştiriler yapılıyor. İtiraz edenlerin neye itiraz ettiklerini merak ediyorum.” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Tekin, canlı yayında NTV Ankara Temsilcisi Ahmet Ergen’in sorularını cevapladı.

Bakan Tekin, yeni müfredata ilişkin eleştirilere şöyle cevap verdi:

“Türkiye’nin uluslararası anlamda rekabet edebilecek mekanizmaların bize önerdikleri bazı referanslar var. ‘Sizin müfredatınız ortalama OECD ülkesinin müfredatından daha yoğun.’ diyorlar. Bu bir eleştiri konusuydu. ‘Beceri odaklı eğitime geçti dünya sizin de buna geçmeniz lazım.’ eleştirileri yapılıyordu. Uluslararası kuruluşların bize önerdiği müfredat değişikliğine gitmek istiyoruz dedik. Bize referans olabilecek her kim varsa buyursun gelsin dedik. Bu çok açık bir davet. Sivil toplum kuruluşları akademisyenler her kim varsa…

Sonra sonbahar aylarına geldiğimizde bu konudaki çağrımızın cevap bulmadığını görünce biraz daha altını çizerek davet ettik. Bize çok sınırlı sayıda kişi bu anlamda katkı vermek istediğini ifade etti onlardan faydalandık. 2 haftalık askı süreci tanımladık. Hangisi daha katılımcı? İnsanlar kendi bireysel tembelliklerini bize katkı vermek konundaki çekimserliklerini bize fatura etmeye çalışıyorlar. Ben bunu kabul etmiyorum. Ben başından beri davet ediyorum gelmiyorsunuz hazırlanan metni eleştiriyorsunuz. Saygı sınırının dışında eleştiriler yapılıyor. 67 bin civarında görüş ve öneri geldi 1,5 milyona yakın kişi programları indirdi. İtiraz edenlerin neye itiraz ettiklerini merak ediyorum.”

Liselerde Mezuniyet Baloları Yasaklandı Mı?

Bakan Tekin'e “Liselerde mezuniyet baloları yasaklandı mı?” sorusu yöneltildi. Tekin “Niye yasaklayalım mezuniyet balolarını ki? Biz mezuniyet balolarını falan yasaklamadık. İlave maddi külfete neden olmasını istemiyoruz.” şeklinde cevap verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.