MEB Yer Değiştirme Sonuçlarının Açıklanacağı Tarihi Duyurdu

MEB Yer Değiştirme Sonuçlarının Açıklanacağı Tarihi Duyurdu
Öğretmenler tarafından büyük bir merakla beklenen il içi yer değiştirme sonuçlarının açıklanacağı tarih açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) gerçekleştirilen açıklamada 2024 yılı il içi isteğe bağlı İl içi öğretmen yer değiştirme sonuçlarının Personel Bilgi Sistemi'nde (PBS) sistemi üzerinden erişime açılacağı ifade edildi.

Millî Eğitim Bakanlığı'nın Personel Bilgi Sistemi'nde (PBS), isteğe bağlı il içi yer değiştirme işlemleri ve tarihlerine ilişkin duyuru erişime açılmıştı.

MEB Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

MEB tarafından yapılan duyuruda il içi atamaların valiliklerce 22 Mayıs 2024'te gerçekleştirileceği aktarıldı.. İl içi atamaya dahil olunabilmesi için bir şart bulunuyor.

O şart ise başvuru yapan eğitim personelinin 30 Eylül 2024 itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az üç senelik çalışma süresini tamamlamış olması.

İl içi yer değişikliğine başvuru yapacak öğretmenlerin hizmet puanları, başvuruların son günü olan 17 Mayıs 2024 olarak belirlendi. İl içi yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak.

Ayrıca hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurası ile belirlenecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.