Hafize Gaye Erkan'ın BDDK Başkanı Olarak Atanacağı İddialar Yalanladı

Hafize Gaye Erkan'ın BDDK Başkanı Olarak Atanacağı İddialar Yalanladı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, eski Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın BDDK Başkanı olarak atanacağı yönündeki iddiaları reddetti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, çeşitli internet haber sitelerinde yer alan iddialara kesin bir dille yanıt verdi.

Eski Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın BDDK Başkanı olarak atanacağı iddialarıyla ilgili olarak yapılan açıklamada, bu haberlerin tamamen spekülatif olduğu ve asılsız olduğu belirtildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ikna ederek Hafize Gaye Erkan'ı BDDK'nın başına getirmek istediği yönündeki iddialar da yalanlandı. Bakanlık, söz konusu haberlerin sadece masa başında uydurulmuş spekülasyonlar olduğunu vurguladı ve kamuoyunun bu tür haberlere itibar etmemesi gerektiğini belirtti.

Kamu Bankalarında Atama Kararları Netleşmedi

İnternet haber sitelerinde yer alan bir başka iddia ise kamu bankalarında yapılacak olan atama kararlarıyla ilgiliydi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar ve Halkbankası Genel Müdürü Osman Arslan'ın görevlerine devam edeceğini doğruladı. Bununla birlikte, Exim Bank Genel Müdürü ve VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar, Vakıf Katılım Genel Müdürü Mehmet Ali Akbel ve Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran'ın görevlerine son verileceği yönündeki iddiaların da gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Bakanlık: Gerçek Dışı Haberlere İtibar Etmeyin

Hazine ve Maliye Bakanlığı, söz konusu iddiaları ortaya atan "Gerçek Gündem" isimli internet sitesini de hedef aldı.

Bakanlık, bu sitenin son günlerde Sayın Bakanlarına yönelik gerçek dışı haberler yaptığını ve bu haberlerin bilinçli bir şekilde yapıldığını ifade etti. Kamuoyuna yapılan çağrıda, bu tür haberlere itibar edilmemesi ve güvenilir kaynaklardan doğrulama yapılması gerektiği vurgulandı.

hafize-gaye-erkan-iddialari-yalanlandi2.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.