Deprem Bölgesindeki Yapılandırma Başvuruları İçin Süre Uzatıldı

Deprem Bölgesindeki Yapılandırma Başvuruları İçin Süre Uzatıldı
Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, deprem bölgesinde etkili olan mücbir sebep hali süren bölgelerdeki yapılandırma başvurularının son tarihi 2 Aralık 2024 olarak belirlendi.

32548 Sayılı Resmi Gazete'de alınan kararla, deprem bölgelerindeki mücbir sebep halinin devam ettiği illerde yapılandırma başvuruları için süre uzatıldı. Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde yaşayan mükellefler, başvurularını 2 Aralık 2024 tarihine kadar gerçekleştirebilecekler.

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 7440 Sayılı Kanun Genel Tebliği kapsamında, belirtilen illerdeki mükellefler için başvuru ve ödeme süreleri yeniden düzenlendi.

Yapılandırılan tutarın ilk taksiti için son ödeme tarihi 31 Aralık 2024 olarak belirlenirken ikinci taksitin son ödeme tarihi ise 31 Ocak 2025 olarak güncellendi. Diğer taksitlerin ödeme süreleri ise takip eden aylarda gerçekleştirilecek.

Mükellefler, matrah ve vergi artırımından faydalanmak istediklerinde de başvurularını 2 Aralık 2024 tarihine kadar yapabilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.