Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çok Sert Teröristan Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çok Sert Teröristan Mesajı
Efes-2024 Tatbikatı’na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’de yasadışı seçim çağrısına sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes-2024 Tatbikatı’na katılım gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerine yönelik sert tepki gösterdi ve Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde bölücü örgütün bir teröristan kurmasına asla izin vermeyeceklerini aktardı.

Erdoğan “Oldubittiler karşısında daha evvel ne yapılması gerekiyorsa yaptık, aynı durumla karşılaşmamız halinde harekete geçmekten çekinmeyiz.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Yapılan Açıklamalar Şu Şekilde:

"Bu yılki tatbikatımıza 45 farklı ülkeden 2 bine yakın dost, personel katılıyor. 2 yıl önce gerçekleştirdiğimiz tatbikata katılan ülke sayısı 32. Tatbikata olan ilgi arttı. Toplam 11 bin askeri personelin katılımıyla destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.

Envantere yeni giren yerli ve milli sistemleri tatbikatta kullanma fırsatı buluyoruz. 33 farklı silah, araç ve sistemin ilk denemesini yapacağız.

Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesi’nde gerçekleştirilen Efes-2024 Tatbikatı’na, 45 ülkeden yaklaşık 11 bin personel katıldı.

Tatbikatta hiçbir ülke hedef alınmıyor. Tatbikatımız barışı desteklemek harekatına dayalı jenerik bir senaryoyla icra ediliyor. Siber savunmada ve siber güvenlik başlıklarında farkındalığın gelişmesine katkı yapacağı kanaatindeyim.

Savunma sanayii alanında sahip olduğumuz yetenekleri dost ve müttefik ülkelerle paylaşmaktan mutluluk duyduk. Savunma sanayii ürünleri sergisinde yer alan silahlar ve araçlar ülkemizin ulaştığı noktayı ortaya koymaktadır.

Türkiye’nin çıkarlarına saygı duyan, bizimle işbirliğini geliştirmek isteyen herkesle diyaloğa, temasa, bağlarımızı kuvvetlendirmeye hazırız. Son dönemde dostlarımızın sayısını çoğaltmak amacıyla pek çok önemli adım attık. İnşallah yeni açılımlarla yolumuza devam edeceğiz.

Geçen yıl 185 ülkeye 230 çeşit ürün ihraç ederek 5,5 milyar dolar ihracata ulaştık, 10 milyar 240 milyon dolarlık yeni sözleşme imzaladık.

Kimsenin toprağında ve egemenlik haklarında gözümüz yok. Samimiyetle uzatılan eli havada bırakmayız."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.