Yapı Kredi'nin Satışı İçin Kesin Karar Verildi! Yapı Kredi Satıldı mı?

Yapı Kredi'nin Satışı İçin Kesin Karar Verildi! Yapı Kredi Satıldı mı?
Yapı Kredi Bankası’nın satışı konusunda süren görüşmelerde kesin sonuca ulaşıldı. Resmi açıklama geldi. Yapı Kredi satıldı mı? Sonuç ne?

Türkiye’de Yapı Kredi’nin satışı noktasında yapılan görüşmeler büyük gündem olmuştu. Ekonomi ve bankacılık dünyasında hareketlilik yaratan bu görüşmelere yönelik Yapı Kredi Bankası Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) resmi açıklama yaptı. Açıklamada görüşmeler doğrulanırken henüz sonucun belli olmadığı belirtilmişti. Bugün ise ikinci bir açıklama yapıldı ve görüşmelerde kesin sonuca ulaşıldığı ifade edildi.

abu-dhabi-bank-yapi-kredi-satildi-mi.jpg

First Abu Dhabi Yapı Kredi’ye Talip Oldu

Hisse çoğunluğunun Koç Holding'de olduğu Yapı Kredi Bankası’nda hisse satışı için First Abu Dhabi Bank adlı kurum ile görüşmeler yapılmaya başlandı. Gündeme gelen son iddialarda tarafların fiyat konusunda ayrılık yaşadığı konuşuluyordu. Bugün ise KAP’a yapılan açıklamada bu iddialar büyük oranda doğrulanmış oldu. Hisseler için Abu Dhabi Bank’tan 8 milyar dolarlık bir teklif gelirken Koç Holding için bu tutar düşük bulundu ve 12 milyar dolar gibi bir teklifin beklendiği öğrenildi.

yapi-kredi-satildi-mi.jpg

Yapı Kredi Satışı İptal Oldu

Koç Holding’in KAP’a yaptığı açıklamada “Basın yayın organlarında çıkan haberler üzerine Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’de sahip olduğumuz payların satışına yönelik ön görüşmeler yaptığımızı belirten bir özel durum açıklaması yapmıştık. Yapılan ön görüşmelerde bir sonuca ulaşılamadığı için görüşmelerin sonlandırılmasına karar verilmiştir” denildi.

Bu gelişmeyle birlikte Yapı Kredi’deki yüzde 61,2’lik Koç Grubu hisselerinin satışı iptal oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.