Mayıs Sonunda Öğrencilere Destek! Bayram Öncesi 6.5 Milyon TL Verildi

Mayıs Sonunda Öğrencilere Destek! Bayram Öncesi 6.5 Milyon TL Verildi
Öğrencilere sağlanan çeşitli eğitim desteklerine dair mayıs ayının son günlerinde de yeni açıklamalar geliyor.

Mayıs ayının ilk günlerinden itibaren ilköğretim, ortaöğretim, yükseköğretim düzeylerinde eğitim gören öğrenciler ve velileri ülke genelindeki farklı belediyelerin eğitim desteği projelerine ilişkin yaptıkları açıklamaları yakından takip ediyorlar. Bu çerçevede, farklı kademede eğitim gören öğrencilerin eğitim hayatına destek olabilmek ve ailelerin maddi yüklerini hafifletebilmek için mayıs ayında da belediyeler çeşitli destek projeleri çerçevesinde ödeme yaparken, mayıs ayının son günlerinde ödemeler yapıldıkça kamuoyu bilgilendiriliyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da binlerce öğrencinin hesaplarına mayıs ayı eğitim desteğinin aktarılmasının ardından detaylara dair sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile bilgilendirmede bulundu.

Öğrencilere Eğitim Desteği

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın açıklamasına göre 13.400 öğrencinin hesaplarına mayıs eğitim desteği çerçevesinde 6.584.272 TL aktarıldı. Öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olabilmek ve ailelerin maddi yüklerini hafifletebilmek için söz konusu eğitim desteğinin verilmesinin ardından ayrıntılar merak konusu olurken, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile bilgilendirmede bulundu. Eğitim desteği ile ilgili açıklamada:

’’13.400 ögrencimizin hesaplarına Mayıs ayı egitim desteği olarak 6.584.272 TL yükledik. Güle güle harcasınlar, bereketli olsun’’ denildi.

mayis-2024-belediye-destegi.jpg

Eğitim Yardımları 2024 Mayıs

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin farklı kademedeki binlerce öğrenciye mayıs ayı eğitim desteği ödemelerini vermesinin ardından, yurt çapındaki farklı şehirlerde ikamet eden vatandaşlar da belediyelerin eğitim desteklerini merak ediyorlar. Mayıs ayında da geçtiğimiz aylarda olduğu gibi belediyeler güncel desteklere ilişkin düzenli olarak bilgilendirmede bulunuyorlar. Bu çerçevede, belediyelerin eğitim desteklerine ulaşmak ve ayrıntılı bilgi edinmek isteyen kişiler belediyelerin resmi internet sitelerini ya da sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirler. Kredi ve Yurtlar Kurumu ise her ay düzenli olarak TC kimlik numarasının son rakamına göre üniversite öğrencilerine burs ve kredi ödemelerini iletiyor. Haziran ayında da 6-10 Haziran tarihleri arasında 2000 TL tutarındaki burs ve kredi ödemeleri verilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.