Devletten Vatandaşa Destek! İhtiyaç Sahiplerine Bayram Öncesi 1250 TL Yardım Yapılacak

Devletten Vatandaşa Destek! İhtiyaç Sahiplerine Bayram Öncesi 1250 TL Yardım Yapılacak
Kurban Bayramı öncesinde dar gelirli vatandaşlara sağlanacak olan destek ödemeleri ile ilgili araştırmalar sürüyor.

Mayıs ayının son günlerinde haziran ayı sosyal yardım ödemelerine dair araştırmalar gerçekleştiriliyor. Haziran ayında da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın belirli bir takvime göre destek ödemelerini iletmesi bekleniyor ancak 16 Haziran Pazar günü Kurban Bayramı’nın başlayacak olması dolayısıyla destek ödemelerinin erken verilip verilmeyeceği merak ediliyor. Destek ödemelerinin tarihlerinin yanı sıra önümüzdeki süreçlerde sosyal yardımlarda ne zaman artışa gidileceği ve gerçekleşecek artış neticesinde hangi sosyal yardımların sağlanacağı da yakından takip ediliyor.

Aile Destek Ödemesi 2024 Haziran

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı haziran ayında da aile destek paketi ödemelerini ülke genelindeki hak sahiplerine iletecek ancak 16 Haziran tarihinde Kurban Bayramı’nın başlayacak olmasından dolayı aile destek paketi ödemelerinin beklenen tarihten önce verilip verilmeyeceği merak ediliyor. Aile destek paketi ödemeleri genellikle ay ortasına doğru yaklaşırken hesaplara yatırılıyor. Bu durumda, 10 Haziran civarında ödemelerin gerçekleşmesi beklenirken, Nisan ayında olduğu gibi haziran ayında da bayram öncesinde ödemeler erkene çekilirse haziran ayının ilk günlerinde 850 TL ile 1250 TL arasında değişen aile destek paketi ödemeleri verilebilir. Haziran ayında da aile destek paketi ödemelerinin sağlanmasının ardında bakanlığın resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden bilgilendirme metinleri yayınlanacak.

aile-bakanligi-haziran-2024-destegi.jpg

Sosyal Yardımlar Zammı 2024

Aile destek paketi ödemelerinin Kurban Bayramı öncesinde yurt çapındaki vatandaşların hesaplarına yatırılması beklenirken, aile destek paketi ödemelerinde artışların olup olmayacağı da merak ediliyor. Aile destek paketi ödemelerinin haziran ayı yardımlarının temmuz ayında sağlanmasının ardından programın tamamlanması beklenirken, bu nedenle temmuz ayında aile destek paketi ödemelerinde artış beklentisi bulunmuyor. Evde bakım maaşına, sosyal ve ekonomik destek ödemesine, yaşlı ve engelli aylıklarına ise temmuz ayının ilk günlerinde memur maaş katsayısının belli olmasının ardından zam yapılacak. Memur maaşlarının yüzde 20 ile 25 aralığında zamlanacağı düşünüldüğü için sosyal yardımlarda benzer oranda artışa hayata geçebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.