Destek Ödemesine 2504 TL ZAM Geldi! Aylık Yardım Parası 3504 TL Oldu

Destek Ödemesine 2504 TL ZAM Geldi! Aylık Yardım Parası 3504 TL Oldu
Toplumun farklı kesimlerine sağlanan destek ödemelerinde artışa gidildikçe ülke genelindeki belediyeler açıklamalarda bulunmaya devam ediyorlar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın temmuz ayında memur maaş zammının açıklanmasının ardından sosyal yardım artışlarıyla ilgili kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor. Memur maaşlarının yüzde 20 ile 25 aralığında zamlanacağına dair tahminler bulunması nedeniyle temmuz ayında evde bakım maaşı, sosyal ve ekonomik destek ödemesi, yaşlı ve engelli aylıkları da yüzde 20 ile 25 aralığında yükselebilir. Söz konusu destek ödemelerindeki artışlara ilişkin gelişmeler yakından takip edilirken, yurt çapındaki farklı şehirlerde yaşayan vatandaşlar da belediyelerin destek projelerinde yaşanan artışları merak ediyorlar. Belediyeler de destek ödemelerinde artışa gidildikçe resmi internet sitelerinden ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınladıkları duyurular ile artış oranlarına ve miktarlarına ilişkin kamuoyunu bilgilendiriyorlar.

Destek Ödemesi Zammı 2024 Mayıs

Mayıs ayının ilk günlerinden itibaren yurt çapındaki farklı belediyeler vatandaşlara sunulan desteklere ve söz konusu desteklerdeki artışlara ilişkin düzenli olarak kamuoyunu bilgilendiriyorlar. Bu çerçevede, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre İsmail-Muammer Cider Huzurevi’nde ücretsiz olarak misafir edilen ve herhangi bir geliri olmayan huzurevi sakinlerine verilen 1000 TL destek yaklaşık yüzde 250 oranındaki artış neticesinde 3504 TL seviyesine yükseldi. Destek ödemesindeki artışın belli olmasının ardından açıklamalarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek:

”Huzurevinde misafir ettiğimiz, yaşlılarımız, teyzelerimiz, amcalarımız, ekonomik şartlarda zorluk yaşıyor. Onların sesini dinledim. Aylık, 1000 TL gibi bir rakam Manisa Büyükşehir Belediyesinden destek alıyorlardı. Bu ekonomik şartlarda 1000 TL, bir derde derman olmuyordu. Bu 1000 TL’yi, aylık 3 bin 504 TL olarak düzenledik. Her ay, huzurevinde kalan yaşlı teyzelerime ve amcalarıma, onlara bir nebzede olsa destek olabilmek ve yüzlerini güldürebilmek adına 3 bin 504 TL ödeyeceğim” dedi.

destek-zammi-2024-mayis.jpg

Belediye Destekleri Zamları 2024

Manisa Büyükşehir Belediyesi 1000 TL olan huzurevinde ücretsiz olarak misafir edilen ve herhangi bir geliri olmayan vatandaşlara sağlanan desteğin 3504 TL seviyesine yükseldiğini duyururken, yurt çapındaki farklı belediyelerin de ilerleyen süreçlerde destek programları kapsamında yapılan ödemelerde artışa gidip gitmeyeceği merak ediliyor. Destek ödemelerinde artışlar yapıldıkça ya da başvurular başladıkça belediyeler düzenli olarak açıklamalarda bulunuyorlar. Bu kapsamda, belediyelerin güncel destek programlarına erişmek ve detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler belediyelerin resmi internet sitelerini ya da sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.