Altınay Savunma Teknolojileri Halka Arzı Büyük İlgi Gördü

Altınay Savunma Teknolojileri Halka Arzı Büyük İlgi Gördü
Altınay Savunma Teknolojileri'nin halka arzında, Türkiye'nin savunma sanayisine sağladığı katkı ve gelecek vaat eden projelerine duyulan güven, yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılandı.

Altınay Savunma Teknolojileri, 8-9-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirdiği halka arzında yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Şirketin halka arzına yaklaşık 3,6 milyon yatırımcıdan yoğun talep geldi.

35 milyon 294 bin 118 nominal TL’lik kısmı sermaye artırımı, 23 milyon 529 bin 412 nominal TL’lik kısmı ise ortak satışı olmak üzere toplam 58.823.530 nominal/adet hissenin satışa sunulduğu halka arzda şirketin halka açıklık oranı %25 olarak gerçekleşti. Konsorsiyum lideri olarak TSKB, konsorsiyum eş liderleri olarak ise Ziraat Yatırım ve Yatırım Finansman görev aldı.

7 Kat Filtrelenmemiş Talep

Yurt içi bireysel yatırımcılardan tahsisat tutarının yaklaşık 2,4 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılardan tahsisat tutarının yaklaşık 18 katı, Altınay Grubu çalışanlarından da tahsisat tutarının 1,7 katı olmak üzere toplamda yaklaşık 7 kat filtrelenmemiş talep geldi.

Altınay Savunma Teknolojileri, halka arz gelirlerini Türkiye için stratejik öneme sahip projelere yönlendirecek. Şirket, gelirin yarısını yeni tesis ve üretim teknolojilerine, diğer yarısını ise AR-GE, ÜR-GE yatırımlarına, global satış ve pazarlama ağına, işletme sermayesine ve finansal borç ödemelerine aktaracak.

Altınay Savunma Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay, şirketin halka arzıyla ilgili olarak, "Yatırımcılardan yoğun bir talep aldık. 3,6 milyon bireysel yatırımcı, şirketimize ilgi gösterdi. Altınay Savunma Teknolojileri olarak, göstermiş oldukları ilgiden dolayı tüm yatırımcılara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu yoğun ilginin bize duydukları güvenin de bir göstergesi olduğunu görerek oldukça gururlandık" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.